Spotkanie z sołtysami z terenu gminy

W poniedziałek 24 lutego 2020 roku w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie Wójta Marka Jamborskiego z sołtysami Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. W spotkaniu tym uczestniczyli także: Małgorzata Doniec – Przewodnicząca Rady Gminy, nadinsp. Marek Kyzioł – Komendant Komisariatu Policji w Słomnikach, dzielnicowy aspirant Maciej Lejdy oraz pracownicy Urzędu Gminy. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Wójta Gminy Marka Jamborskiego, który zapoznał zebranych z tematami, jakie zostaną omówione podczas spotkania. Po wystąpieniu pana Marka Jamborskiego, głos zabrał nadinspektor Marek Kyzioł, który przedstawił zebranym informację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Kocmyrzów -Luborzyca, ze szczególnym uwzględnieniem działalności Komisariatu w Słomnikach w roku 2019. Po zakończeniu wypowiedzi nadinsp. Marka Kyzioła odbyła dyskusja na temat działań policji, których podjęcie, zdaniem Sołtysów, niezbędne jest dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

W dalszej części spotkania, Ekodoradca Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Aneta Caba, zapoznała obecnych na spotkaniu Sołtysów z działaniami, jakie realizuje gmina w zakresie poprawy stanu środowiska, a zwłaszcza czystości powietrza.

Działalność Zakładu Gospodarki Komunalnej w roku 2019 oraz jego plany na bieżący 2020 rok przedstawiła Dyrektor ZGK Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Magdalena Chmiel-Solarz.

Kolejnym punktem obrad było wystąpienie pana Krzysztofa Kolarskiego, który przybliżył Sołtysom akcję „Tu mieszkam – tu płacę podatek” oraz projekt „Na co idą moje pieniądze”. Po jego wystąpieniu, kwestie związane z realizacją projektu dotyczącego montażu odnawialnych źródeł energii na terenie naszej gminy przedstawiła zebranym pani Agnieszka Kozłowska.

W następnym punkcie spotkania, pracownicy Urzędu, pani Joanna Hankus, pan Janusz Guzy oraz pan Leszek Pałetko szczegółowo omówili kwestie związane z wykonaniem zadań realizowanych ze środków Funduszu Sołeckiego 2020, w poszczególnych sołectwach naszej gminy.

Ostatnim punktem poniedziałkowego spotkania była dyskusja dotycząca spraw bieżących.

2020-02-24