Dnia 8 maja 2019 r. odbyło się spotkanie Wójta Gminy, pana Marka Jamborskiego, z sołtysami Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. W spotkaniu tym uczestniczyli także: pani Małgorzata Doniec – Przewodnicząca Rady Gminy, pani Kornelia Łakomy – Skarbnik Gminy, przedstawiciele Komisariatu Policji w Słomnikach w osobach: aspiranta sztabowego Sławomira Trętko – kierownika Rewiru Dzielnicowych, aspiranta Macieja Lejdy i starszego sierżanta Tomasza Nowaka dzielnicowych, pełniących swoje obowiązki na terenie naszej gminy. W spotkaniu wzięli również udział pracownicy Urzędu Gminy.

W pierwszej części spotkania obecni na nim sołtysi wysłuchali szczegółowej informacji o stanie bezpieczeństwa publicznego na terenie gminy Kocmyrzów-Luborzyca, którą przedstawił asp. szt. Sławomir Trętko. Kolejnym, poruszonym tematem była działalność Zakładu Gospodarki Komunalnej, o której poinformowała zebranych jego dyrektor pani Magdalena Chmiel - Solarz.

Następnie, pani Bożena Prowadzisz przedstawiła sołtysom informację dotyczącą kwestii podatkowych, a pan Michał Ból problematykę związaną z m.in. gospodarką odpadami komunalnymi. W trakcie spotkania poruszona także sprawy związane z Funduszem Sołeckim. Tematykę tę przedstawiła zebranym pani Joanna Hankus.

2020-01-07