21 lutego 2020 r. w siedzibie Centrum Kultury i Promocji Gminy Kocmyrzów-Luborzyca w Baranówce odbyła się, już po raz piąty, finałowa Gala Plebiscytu „Skrzydła Dobroci”. Plebiscyt ten organizowany jest z inicjatywy Radnych Gminy, działających w Komisjach Planowania i Inicjatyw Społecznych oraz Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu. Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją Plebiscytu objął Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski.

Jak co roku, podczas piątkowej Gali wręczone zostały honorowe statuetki osobom i firmom szczególnie zaangażowanym w różnorodne formy działalności na rzecz mieszkańców gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Przybyłych na tegoroczną Galę Gości, wśród których byli m.in.: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Wójt Gminy Marek Jamborski, Sekretarz Powiatu Krakowskiego Mirosław Golanko, Radni Powiatu Karkowskiego Beata Bartoszek i Włodzimierz Tochowicz, Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Małgorzata Doniec, Radni i Sołtysi naszej gminy, powitali jej główni animatorzy, Radni pani Katarzyna Konewecka – Hołój i pan Grzegorz Marzec.

Laureatami V edycji Plebiscytu „Skrzydła Dobroci 2019” zostali:
- w kategorii „Bohater Roku”: Pani Katarzyna Żyła
- w kategorii wyróżnienie za całokształt działalności i pracy zawodowej: Pani Weronika Zemełka i Pan Marian Kałkus
- w kategorii inicjatywa społeczna na rzecz promocji lub poprawy życia w naszej gminie: Panie Katarzyna Załucka i Marlena Mikulska oraz Gminny Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- w kategorii Przedsiębiorca Roku: Państwo Helena i Marian Jakubas oraz Firma „Jurek” Sp.j. Centrum Ogrodnicze Bożena Kurpik, Katarzyna Latała

Zdjęcia: Jerzy Kozik

2020-02-24