Projekt "Dom Aktywnego Seniora"

Gmina Kocmyrzów – Luborzyca (Partner) i NZOZ MADZIA Poradnia Rehabilitacji Leczniczej Magdalena Tarasin – Serafin (Beneficjent) realizują Projekt „Dom Aktywnego Seniora”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej 9., Działania 9.2, Poddziałania 9.2.2Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest utworzenie Domu Aktywnego Seniora w gminie Kocmyrzów - Luborzyca dla 30 seniorów 60+ oraz zorganizowanie i prowadzenie usług zapewniających dzienną opiekę oraz aktywizację osób posiadających prawo dziennego pobytu w Domu Aktywnego Seniora.

Planowane efekty realizacji projektu to otwarcie i funkcjonowanie Domu Aktywnego Seniora na terenie gminy Kocmyrzów – Luborzyca oraz objęcie w skali roku usługami społecznymi świadczonymi w interesie ogólnym oraz usługami asystenckimi i opiekuńczymi świadczonymi w społeczności lokalnej 30-tu seniorów 60+ zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Wartość projektu wynosi 2 682 072,86 PLN.

Wkład Funduszy Europejskich wynosi 2 279 761,93 PLN.

„Dom Aktywnego Seniora” zapewnia dzienną opiekę i aktywizację Seniorów 60+ od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie oferując m.in.:
a/ Pełne wyżywienie
b/ Fizjoterapię
c/ Aktywnie spędzony czas pod okiem wykwalifikowanych terapeutów
d/ Szkolenia w tym: obsługa komputera, zajęcia taneczne, czy tzw. „złotej rączki”
e/ Wyjścia do kina oraz imprezy okolicznościowe np. „Sylwester”.

Formularze rekrutacyjne można pobrać/złożyć w:
- NZOZ „Madzia” Poradnia Rehabilitacji Leczniczej Kocmyrzów, ul.Jagiellońska 2 (stary adres: Kocmyrzów 38)
- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie - Luborzycy

Osoby zakwalifikowane do udziału w Projekcie są zobowiązane do codziennego uczestnictwa w zajęciach.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 570 178 025

2020-01-07