Ponad 100 tys. zł na na realizację programu "Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej"

W dniu 13.05.2021 r. Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca podpisał umowę z Wojewodą Małopolskim na realizację programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej”.

Przygotowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wniosek o przyznanie środków z Funduszu Solidarnościowego został rozpatrzony pozytywnie i dzięki temu gmina otrzyma kwotę aż 110 762 zł przeznaczoną na realizację usługi asystenta, jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Celem programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” jest zwiększenie szans osób niepełnosprawnych na prowadzenie bardziej samodzielnego i aktywnego życia i poprawa ich funkcjonowania w środowisku.

Program finansowany jest w całości ze środków państwowego funduszu celowego – Funduszu Solidarnościowego i pozwoli na zrealizowanie ponad 2 tysięcy godzin usług asystentów osobistych dla osób niepełnosprawnych, uczestniczących w programie.

2021-05-14