Podsumowanie akcji profilaktyki zdrowotnej „Zdrowokostni”

W poniedziałek 20 maja 2019 r w sali obrad Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące akcję profilaktyki układu kostnego i kręgosłupa dzieci i młodzieży naszej gminy - „Zdrowokostni”.

Jego najważniejszą część stanowiło rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego dla uczniów klas V–VIII o tematyce prozdrowotnej, którego motywem przewodnim było hasło: „Pochwała zdrowego stylu życia i wszelakich form aktywności fizycznej”. Warto w tym miejscu przypomnieć, iż tegoroczna akcja profilaktyki zdrowotnej „Zdrowokostni” zorganizowana została z inicjatywy Radnych, członków Komisji Planowania i Inicjatyw Społecznych Rady Gminy oraz lekarzy Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie – Nowej Hucie. Jej Honorowymi Patronami byli: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz, Starosta Powiatu Krakowskiego Wojciech Pałka oraz Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski, który był także głównym fundatorem nagród dla zwycięzców wspomnianego powyżej konkursu, na który wpłynęło 36 prac.

Oceniające je konkursowe jury, po długich obradach, postanowiło ostatecznie przyznać po dwa równorzędne I, II i III miejsca.

I tak Laureatami konkursu poetyckiego dla uczniów naszych szkół o tematyce prozdrowotnej, a przeprowadzonego w ramach akcji „Zdrowokostni”, zostali:

I miejsce:

Weronika Rudzińska - klasa VIII - S.P. im. gen. M. Langiewicza w Goszczy,
Aleksandra Żurek - klasa VI - S.P. im. Marszałka J. Piłsudskiego w Prusach,

II miejsce:

Mateusz Kowalczyk - klasa VI - S.P. im. T. Kościuszki w Goszycach,
Kinga Majewska - klasa VIII – S.P. im. gen. M. Langiewicza w Goszczy,

III miejsce:

Natalia Janicka - klasa VI – S.P. im. A. Mickiewicza w Karniowie,
Piotr Zamojski - klasa VI – S.P. im. Marszałka J. Piłsudskiego w Prusach.

Nagrody zwycięzcom konkursu, którym składamy serdeczne gratulacje, wręczyli Wójt Gminy pan Marek Jamborski, Przewodnicząca Komisji Planowania i Inicjatyw Społecznych pani Katarzyna Konewecka – Hołój oraz Przewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu pan Grzegorz Marzec.

2020-01-07