Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Otwarcie zmodernizowanego boiska sportowego w Luborzycy

21 października 2019 r. oddany został do użytku jeszcze jeden obiekt, który służył będzie mieszkańcom naszej Gminy. Obiektem tym jest w pełni zmodernizowane i doposażone boisko sportowe w Luborzycy. Zadanie to współfinansowane było przez Województwo Małopolskie w ramach projektu „Małopolska Infrastruktura sportowo – rekreacyjna MIRS”.

 

Całkowity koszt realizacji zadania to kwota brutto 389 188,57 zł, a pozyskane wsparcie finansowe z budżetu Województwa Małopolskiego wyniosło 136 000,00 zł.

 

W uroczystości otwarcia zmodernizowanego boiska udział wzięli m.in. poseł na Sejm RP Ireneusz Raś, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Jerzy Muzyk, Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne Małgorzata Duży, Wójt Gminy Koniusza Wiesław Rudek oraz Radni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych naszej gminy, a także pracownicy Urzędu Gminy odpowiedzialni za realizację ww. inwestycji. Przecięcia wstęgi, które oznaczało oficjalne przekazanie boiska do użytku mieszkańcom naszej gminy, wspólnie dokonali: poseł na Sejm RP Ireneusz Raś, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Jerzy Muzyk, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski, Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Małgorzata Doniec, Radni Luborzycy i Baranówki Katarzyna Konewecka - Hołój oraz Grzegorz Marzec i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Luborzycy Stanisław Turek. Następnie proboszcz parafii w Luborzycy ksiądz Tadeusz Majcher dokonał uroczystego poświęcenia nowo oddanego dla mieszkańców, po kompleksowej jego modernizacji, obiektu sportowego w naszej gminie.

 

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości, licznie obecni w Luborzycy Goście mogli obejrzeć występ wielokrotnie nagradzanego na licznych konkursach zespołu cheerleaders „Unique Teens”, który działa przy naszym Gminnym Centrum Kultury i Promocji, a którego trenerką i opiekunką jest pani Lidia Stefańska. Jednakże największe emocje wzbudził mecz piłki siatkowej rozegrany pomiędzy drużynami radnych i pracowników urzędu. Po zaciętym i pełnym emocji meczu, stosunkiem setów 3:0, zwyciężyła w nim drużyna reprezentująca pracowników naszego urzędu gminy, której kapitanem był pan Jacek Kaczmarczyk.

 

2019-10-21