Jakość powietrza w dniu 20.11.2019

2 stopień zagrożenia dla poziomu pyłu PM10 na obszarze miasta Krakowa, powiatu krakowskiego, myślenickiego, suskiego, wadowickiego, oświęcimskiego, nowotarskiego, bocheńskiego, brzeskiego, limanowskiego, nowosądeckiego oraz miasta Nowy Sącz.

Prognoza na dzień 20 listopada 2019 r. dla stężeń średniodobowych pyłu PM10, przygotowana na podstawie prognozy zanieczyszczenia powietrza, wykonywanej przez Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut badawczy (IOŚ-PIB) dostępnej na portalu „Jakość powietrza” GIOŚ pod adresem http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/airPollution?woj=malopolskie wskazuje na wystąpienie ryzyka przekroczenia poziomu informowania pyłu zawieszonego PM10 na  obszarze miasta Krakowa, powiatu krakowskiego, myślenickiego, suskiego, wadowickiego, oświęcimskiego, nowotarskiego, bocheńskiego, brzeskiego, limanowskiego, nowosądeckiego oraz miasta Nowy Sącz. Przyczynami ryzyka wystąpienia przekroczenia poziomu informowania pyłu PM10 są warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego oraz wzmożonego ruchu drogowego.

2019-11-20