Informacja o jakości wody

W dniu 18 lipca br. tj. w czwartek, Zakład Gospodarki Komunalnej uruchomił systemy dezynfekcji chemicznej podchlorynem sodu, na zbiorniku w którym wskazano skażenie, jak i zapobiegawczo na wszystkich obiektach związanych ze zbiorowym zaopatrzeniem w wodę. Dezynfekcje wykonano zgodnie z programem naprawczym i od piątku codziennie sieć oraz obiekty zbiorowego zaopatrzenia w wodę są dezynfekowane.

W dniu dzisiejszym tj. 22 lipca 2019 r. zostały pobrane próbki do kontrolnego badania wody, ponowne pobrane będą w dniu następnym. Oficjalne wyniki badań przedstawione zostaną po 72 godzinach od pobrania, nieoficjalne po 48 godz. Związane jest to z koniecznością wykonania posiewu bakterii.

Niezwłocznie będziemy informować o wszystkich kolejnych krokach w prowadzonym postępowaniu.

Ostatnim etapem będzie uzyskanie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o przydatności wody do spożycia, wydaną na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych.

2019-07-22