Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Informacja dla mieszkańców w sprawie projektu OZE

Informacja dla Mieszkańców gminy, którzy uczestniczą w projekcie odnawialnych źródeł energii pn. „Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego”

 

Uprzejmie informujemy, iż 04-07-2019 w Baranówce odbyło spotkanie Wójtów / Burmistrzów wszystkich 41 Gmin będących w projekcie, celem podjęcia decyzji związanych z postępowaniem przetargowym na wyłonienie Wykonawców.

Przypomnijmy, iż postępowanie przetargowe było podzielone na 4 części. Niestety ceny złożone przez oferentów na trzy pierwsze części tj. dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych i solarnych, dostawę i montaż pomp ciepła i dostawę i montaż kotłów na pellet przewyższają kwotę wynikającą z umowy z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowanie projektu.

Wobec powyższego po dogłębnym przeanalizowaniu problemu wszyscy jednomyślnie podjęli decyzję, iż I część postępowania przetargowego tj. dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych oraz instalacji solarnych będzie realizowana. Przystępujemy do szczegółowego badania ofert czego konsekwencją będzie podpisanie umowy z wybranym Wykonawcą. To w jaki sposób zostanie pokryta różnica wynikająca z zabezpieczonych środków a złożoną ofertą Szefowie Gmin zdecydują na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w ciągu dwóch tygodni.

Po przeliczeniu kosztów II części (montaż pomp powietrznych) i III części (kotłów na pellet) zadania okazało się, że do jednostkowej pompy czy kotła Mieszkaniec musiałby dopłacić 5 do nawet 12 tysięcy złotych. Sumując zaproponowaną przez Oferenta np. cenę jednostkową kotła wychodzą koszty całkowite dużo wyższe niż na wolnym rynku, w związku z czym realizacja II i III części w tym postępowaniu przetargowym jest nieuzasadniona ekonomicznie. Oczywiście nie oznacza to, że całkowicie rezygnujemy z tych źródeł tylko przystąpimy w zakresie tych części do ponownej procedury przetargowej. Niestety ze względu na czas który potrzebny jest na przeprowadzenie ponownego przetargu niemożliwe staje się wykonanie tych instalacji w tym roku. Prosimy naszych Mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość.

W zakresie realizacji I części postępowania będziemy się z każdym indywidualnie kontaktować.

 

 

Projekt pn. „Partnerski Projekt Budowy Instalacji Odnawialnych Źródeł Energii dla Gmin Województwa Małopolskiego” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

 

 

 

2019-07-05