I Mistrzostwa Małopolski Cheerleaders w Luborzycy

W sobotę 22 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej im. 600-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Luborzycy odbyły się I Mistrzostwa Małopolski Cheerleaders. Zostały one zorganizowane przez Stowarzyszenie „Rusz Się!” z Kocmyrzowa oraz trenerkę zespołów „Unique Cheerleaders” - Lidię Stefańską. Współorganizatorami zawodów była duża grupa rodziców dzieci, które na co dzień trenują w zespołach „Unique Cheerleaders” w gminie Kocmyrzów-Luborzyca. Organizację całego turnieju licznie wsparli wolontariusze. I Mistrzostwa Małopolski Cheerleaders współfinansowane były ze środków Województwa Małopolskiego oraz Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, a Patronat Honorowy objęli nad nimi Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz oraz Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski.

Na zaproszenie Organizatorów zawodów w Luborzycy do udziału w turnieju zgłosiło się 22 kluby z 16 miast, nie tylko z Małopolski. Podczas zawodów wyjątkowo licznie zgromadzona publiczność obejrzała 81 występów przygotowanych przez 32 trenerów.

I Mistrzostwa Małopolski Cheerleaders rozgrywane były w dwóch dywizjach tanecznych:

● amatorskiej - zespoły, duety

● profesjonalnej - zespoły, duety, solo

W skład komisji sędziowskiej oceniającej wszystkie prezentacje, wchodzili sędziowie będący członkami Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, które również objęło patronatem I Mistrzostwa Małopolski Cheerleaders. Byli to: pan Bartosz Penkala – Kielce (sędzia główny zawodów), pani Anna Polatowska-Zegar – Warszawa, pani Oliwia Gaweł – Tyczyn oraz pani Agata Giża – Kraków (sędzia techniczny). Należy w tym miejscu podkreślić, iż turniejowa rywalizacja oceniana była poprzez aplikację do sędziowania przygotowaną specjalnie na zawody w Luborzycy przez pana Tomasza Skrzypka. Warto dodać, iż sobotnie zawody relacjonowane były bezpośrednio na specjalnej stronie internetowej turnieju https://www.turniejcheer.pl/

Uroczystego otwarcia I Mistrzostw Małopolski Cheerleaders dokonała pani Maja Moczyńska – Papka – Prezes Stowarzyszenia „Rusz Się!” wraz z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Tomaszem Urynowiczem, Wójtem Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Markiem Jamborskim, Przewodniczącą Rady Gminy Małgorzatą Doniec, Radną Powiatu Krakowskiego Beatą Bartoszek, Radnymi Gminy Kocmyrzów-Luborzyca oraz Sekretarz Gminy Anną Szymczyk-Sierak. Ponadto Gościem luborzyckich zawodów był również Dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju Rafał Szlachta.

I Mistrzostw Małopolski Cheerleaders w Luborzycy okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym między innymi dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców dzieci uczestniczących w zawodach, a także wolontariuszy. Przyniosły one również szereg sukcesów sportowych zespołów „Unique Cheerleaders”, których trenerem jest pani Lidia Stefańska, a które reprezentowały Gminę Kocmyrzów-Luborzyca podczas sobotnich zawodów. I tak:

• W kategorii „Zespoły Profesjonalne Senior” - I miejsce zajął zespół „Unique Pro”, który dodatkowo uhonorowany został specjalną nagrodą za uzyskanie od konkursowego jury największej liczby punktów spośród wszystkich uczestników Mistrzostw.
  • W kategorii „Zespoły Profesjonalne Junior Młodszy” - I miejsce zajął zespół „Unique Stars”.
  • W kategorii „Zespoły Profesjonalne Junior” - II miejsce zajął zespół „Unique Teens”.
  • W kategorii „Zespoły Profesjonalne Mini” - II miejsce zajął zespół „Little Unique”.
  • W kategorii „Duety Profesjonalne Senior” - V miejsce zajął duet Oliwia Kwatera, Oliwia Adamczyk.
  • W kategorii „Duety Profesjonalne Junior Młodszy” - I miejsce zajął duet Dominika Jamróz, Zofia Książkiewicz, natomiast na IV pozycji sklasyfikowany został duet Zofia Klimas, Izabela Malaca.
  • W kategorii „Duety Profesjonalne Mini” - II miejsce zajął duet Milena Statek, Oliwia Gudyka.
  • W kategorii „Solo Profesjonalne Senior”- I miejsce zajęła Wiktoria Styczeń.
  • W kategorii „Solo Profesjonalne Junior Młodszy” - III miejsce zajęła Lena Wotlińska.
  • W kategorii „Solo Profesjonalne Mini” - II miejsce zajęła Jagoda Micek.
  • W kategorii „Duety Amatorskie Junior Młodszy” - V miejsce zajęły Kaja Jasek, Julia Machnik.

Zdjęcia: Jerzy Kozik

2020-02-24