LIII Sesja Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

W czwartek 28 grudnia 2023 roku odbyło się posiedzenie LIII Sesji Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, które rozpoczęło się od części proceduralnej, w trakcie której Rada przyjęła protokół z poprzedniej LII Sesji Rady Gminy.

W pierwszym punkcie realizowanego porządku obrad Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski przedstawił obecnym na Sesji informację o pracy w okresie pomiędzy LII a LIII Sesją Rady Gminy.

W dalszej części obrad Rada Gminy podjęła następujące uchwały:

• w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Kocmyrzów-Luborzyca na 2023 rok;
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2023–2035.

Kontynuując obrady Rada Gminy podjęła prace nad przyjęciem uchwały dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kocmyrzów-Luborzyca na lata 2024–2039.

Po odczytaniu treści projektu uchwały, w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kocmyrzów-Luborzyca na lata 2024–2039 przez Przewodniczącą Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Małgorzatę Doniec, została ona przez Radę Gminy Kocmyrzów-Luborzyca przyjęta przy 11 głosach „za” i 4 głosach „wstrzymujących się”.

Kolejną z uchwał, procedowanych przez Radę Gminy, była uchwała budżetowa Gminy Kocmyrzów-Luborzyca na rok 2024. Dyskusję nad powyższą uchwałą rozpoczęły wystąpienia Przewodniczących Stałych Komisji Rady, którzy przedstawili pracę kierowanych przez nich Komisji nad założeniami budżetu gminy na rok 2024 rok oraz jego ocenę. Pięć spośród sześciu Stałych Komisji Rady Gminy pozytywnie zaopiniowało przedstawiony projekt budżetu na rok 2024. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Marek Jamborski, który w swoim wystąpieniu przybliżył zebranym najważniejsze założenia projektu budżetu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca na rok 2024. Dopełnieniem wystąpienia pana Wójta było wystąpienie Skarbnika Gminy Kornelii Łakomy, która odniosła się w nim m.in.: do uwag, jakie zostały przedstawione podczas wypowiedzi Przewodniczących Stałych Komisji Rady Gminy.

Po przeprowadzonej dyskusji nad projektem budżetu, Rada Gminy, wprowadziła do projektu budżetu gminy na 2024 rok siedem zgłoszonych przez Wójta Gminy autopoprawek.

W dalszej części procedury uchwalania budżetu Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Doniec odczytała projekt uchwały budżetowej Gminy Kocmyrzów-Luborzyca na 2024 rok, po czym przeprowadzone zostało głosowanie, w wyniku którego uchwała budżetowa Gminy Kocmyrzów-Luborzyca na rok 2024 została przez Radę Gminy przyjęta przy 10 głosach „za” i 5 głosach „wstrzymujących się”.

W dalszej części czwartkowego posiedzenia LIII Sesji Rady Gminy, Radni, podjęli uchwałę

w sprawie wyrażenia zgody na nabycie do gminnego zasobu nieruchomości, prawa własności

nieruchomości gruntowych od osoby fizycznej, zlokalizowanej w sołectwie Wiktorowice obr. 0021.

Posiedzenie LIII Sesji Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca zakończyło się, zgodnie

z przyjętym porządkiem obrad, realizacją punktu poświęconego omówieniu spraw bieżących i przedstawieniu wolnych wniosków.

Pliki do pobrania:
2023-12-29