LI Sesja Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

W poniedziałek 27 listopada  2023 r. w Urzędzie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca odbyło się posiedzenie LI Sesji Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, w której uczestniczyli również  przedstawiciele firmy TAURON: Kierownik Regionu SN i n N Nowa Huta Tauron Dystrybucja S.A. Zdzisław Kucia oraz Starszy Specjalista ds. Oświetlenia. Biuro Obsługi Oświetlenia Kraków Tauron Nowe Technologie S.A. Justyna Kucharczyk.

Sesja rozpoczęła się od zatwierdzenia przez Radę Gminy Kocmyrzów-Luborzyca protokołu z poprzedniej L, która odbyła się 30 października br. W  następnym punkcie realizowanego porządku obrad, miała miejsce dyskusja dotycząca współpracy z firmą TAURON, w zakresie oświetlenia ulicznego oraz realizacji zadań wynikających z umowy na konserwację oświetlenia ulicznego w naszej Gminie. Dyskusję rozpoczęło wystąpienie Wójta Gminy Marka Jamborskiego, po którym głos zabrał Kierownik Regionu Zdzisław Kucia. Następnie z uwagami oraz szczegółowymi pytaniami zwrócili się do obecnych na Sesji przedstawicieli TAURON – u, Radni i Sołtysi, uczestniczący w posiedzeniu LI Sesji Rady Gminy.

Po zakończeniu dyskusji, informację o pracy w okresie pomiędzy L a LI Sesją Rady Gminy, przedstawił zebranym Wójt Gminy Marek Jamborski. Następnie po wystąpieniu pana Wójta, o przebiegu posiedzeń Stałych Komisji Rady Gminy, poinformowali obecnych na Sesji,  Przewodniczący Komisji: Augustyn Kaczmarczyk – Komisja Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej, Katarzyna Konewecka -Hołój – Komisja Planowania i Inicjatyw Społecznych,  Władysław Zięciak – Komisja Rolnictwa, Handlu i Usług oraz Krzysztof Krupiński – Komisja Rewizyjna.

W dalszej części posiedzenia LI Sesji Rady Gminy podjęła następujące uchwały:

• w sprawie obniżenia ceny skupu żyta będącej podstawą obliczenia podatku rolnego na 2024 r.;
  • w sprawie ustanowienia Wieloletniego Programu Rządowego w zakresie dożywania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028;
  • w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania świadczenia

pieniężnego – zasiłku celowego dla osób objętych Wieloletnim Programem Rządowym  „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028;

• w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków dla osób objętych Programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028;
  • w sprawie ustanowienia „Programu osłonowego Gminy Kocmyrzów-Luborzyca na lata 2024-2028 w zakresie zapewnienia posiłków dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Następnie Rada Gminy, kontynuując swoje obrady, podjęła kolejne uchwały:

• w sprawie uchwalenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami wymienionymi w art. 3, ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego

i o wolontariacie na rok 2024;

• w sprawie określenia zasad udzielania, sposobów rozliczania oraz kontroli dotacji celowej na prace przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków na obszarze Gminy Kocmyrzów-Luborzyca w ramach realizacji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków;
  • w sprawie sposobu dokumentowania wykonania obowiązku w zakresie pozbywania

się nieczystości ciekłych z nieruchomości na terenie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Posiedzenie LI Sesji Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca zakończyło się, zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, realizacją punktu poświęconego omówieniu spraw bieżących                                  i przedstawieniu wolnych wniosków.

Pliki do pobrania:
2023-12-01