„Złoty Jubileusz” w naszej gminie

Dnia 26 sierpnia 2021 r. w kościele parafialnym w Luborzycy odprawiona została przez proboszcza parafii, księdza Tadeusza Majchera, uroczysta Msza Święta, w trakcie której nastąpiło odnowienie Sakramentu Małżeństwa przez pary małżeńskie z naszej gminy, obchodzące w tym roku Jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Po zakończeniu tego wyjątkowego nabożeństwa, dalsza część uroczystości „ZŁOTYCH GODÓW” odbyła się w Domu Spotkań Rodziny Kolpinga w Luborzycy, gdzie Jubilatów powitała Ewelina Kałkus – Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Następnie Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski, udekorował Dostojnych Jubilatów Honorowym „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanym Im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Po zakończonej uroczystości dekoracji, serdeczne życzenia wraz z wyrazami uznania i szacunku złożyli naszym Szanownym Jubilatom Marek Jamborski – Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca oraz Grzegorz Marzec – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, który odczytał również skierowany do Jubilatów, okolicznościowy list gratulacyjny, przesłany przez Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

W czwartek 26 sierpnia 2021 r., tym wyjątkowym wyróżnieniem, jakim jest „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, uhonorowani zostali Państwo:

Teresa i Jan Buko –Kocmyrzów
Zofia i Stanisław Jurek – Sulechów
Irena i Tadeusz Klimas – Łuczyce
Elżbieta i Andrzej Knapczyk – Sadowie
Krystyna i Andrzej Kowal – Sulechów
Zofia i Leszek Kozik – Dojazdów
Stanisława i Tadeusz Kucharzyk – Kocmyrzów
Maria i Stanisław Kułaga – Marszowice
Teofila i Stefan Kwatera – Maciejowice
Zofia i Zbigniew Lejda – Dojazdów
Henryka i Jerzy Łaneccy – Dojazdów
Teresa i Stanisław Nowak – Pietrzejowice
Irena i Andrzej Poszwa – Rawałowice
Stanisława i Józef Regnowscy – Baranówka
Władysława i Edward Sańka – Głęboka
Marianna i Stanisław Stefańczyk – Skrzeszowice
Stanisława i Jerzy Świątek – Dojazdów

Wszystkim Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości i zadowolenia z każdego wspólnie spędzonego dnia.

2021-08-26