Telefony alarmowe i mobilny system ostrzegania i powiadamiania

Mobilny system powiadamiania i ostrzegania BLISKO

Wszystkich mieszkańców Gminy Kocmyrzów - Luborzyca zapraszamy serdecznie do korzystania z aplikacji BLISKO. Jest to mobilny i w pełni darmowy system powiadamiania i ostrzegania, dostępny na urządzeniach mobilnych z systemem Android, Apple oraz Windows. Aby móc z niego skorzystać należy pobrać aplikację BLISKO z właściwego dla naszego urządzenia sklepu (Google Play, App Store, Windows Store), zainstalować, a następnie dodać w niej interesującą nas lokalizację.

Można dodać wiele lokalizacji, dla których chcemy otrzymywać stosowne informacje. Przychodzić będą one wtedy od różnych nadawców, w zależności od właściwości miejscowej.
W chwili obecnej dla Gminy Kocmyrzów – Luborzyca dostępne są dwie kategorie informacji i powiadomień w ramach których otrzymywać Państwo mogą stosowne powiadomienia:

• Aktualności i wydarzenia
  • Ostrzeżenia, zagrożenia, awarie

które redagowane i rozsyłane są w systemie przez pracowników Urzędu Gminy. Będziemy tam przesyłać informacje o lokalnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych, aktualnych sprawach dotyczących mieszkańców, ale również komunikaty o istotnych utrudnieniach i awariach, przypomnienia o terminach wywozu odpadów czy terminach płatności rat podatków i opłat lokalnych.
Dodatkowo w dziale "Ostrzeżenia, zagrożenia, awarie" automatycznie pojawiać będą się informacje z Regionalnego Systemu Ostrzegania zarządzanego przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dzięki temu ważne informacje alarmowe, meteorologiczne czy hydrologiczne będą mogły trafiać bezpośrednio na Państwa urządzenia mobilne.
Ponadto dla każdej z wybranych lokalizacji dostępne są informacje o poszukiwaniu dzieci zaginionych – tzw. Child Alert, informacje o wyłączeniach prądu, jak również informacje o jakości powietrza (należy zdefiniować najbliższą nam stację pomiarową) oraz komunikaty pyłkowe – alergie (należy wybrać interesujący nas alergen).

Serdecznie zachęcamy do aktywnego korzystania z aplikacji BLISKO, dzięki której nie ominą Państwa żadne ważne informacje z regionu. Wszelkie uwagi co do treści rozsyłanych komunikatów oraz działania systemu prosimy zgłaszać bezpośrednio w systemie (ikona: Napisz do nas) lub mailowo na adres webmaster@kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl

2024-02-22