Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas żniw !

Drodzy rolnicy,

nadchodzi intensywny okres prac związanych ze żniwami. Apelujemy o rozwagę podczas prac w polu, ale też prosimy o ostrożność przy przemieszczaniu się drogami publicznymi.

W dniu dzisiejszym (30.07.2021 r.) wpłynęło do gminy zgłoszenie o zniszczeniu mienia prawdopodobnie przez maszynę rolniczą w miejscowości Skrzeszowice (zdjęcia zniszczeń poniżej).

Przypominamy, że rolnik poruszając się kombajnem po drogach publicznych, jest zobowiązany do zdemontowania znajdującego się z przodu pojazdu zespołu żniwnego i transportowania go na specjalnym wózku. W przeciwnym wypadku kombajnista popełnia wykroczenie, za które może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Dbajmy o własne bezpieczeństwo, zwracając także uwagę na urządzenia, które służą bezpieczeństwu innych.

2021-07-30