Wnioski złożone przez Gminę do Programu Polski Ład

W ramach przystąpienia do realizacji Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, Gmina Kocmyrzów – Luborzyca złożyła wnioski o 95% dofinansowanie do realizacji następujących inwestycji:

1. „Budowa sieci kanalizacyjnej na terenie Gminy Kocmyrzów – Luborzyca”.
Planowana długość sieci ok. 55 km. Szacowana wartość inwestycji ok. 100 mln zł. Zadanie zaplanowane w formule "Zaprojektuj i wybuduj".

2. „Rozbudowa drogi gminnej nr 600272K wraz z budową i rozbudową niezbędnej infrastruktury technicznej w miejscowości Baranówka” - w tym budowa chodnika w kierunku parkingu „Parkuj i jedź”. Szacunkowa wartość robót budowlanych 4 125 483,23zł.

3. „Montaż paneli fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej Gminy Kocmyrzów-Luborzyca wraz z uruchomieniem wykonanych instalacji”.
Inwestycja obejmie zakresem działań budynki: Urzędu Gminy, Centrum Kultury i Promocji, Przedszkole i Żłobek w Wysiołku Luborzyckim (była szkoła podstawowa), świetlicę wiejską w Kocmyrzowie oraz 2 ujęcia wody: w Rawałowicach i Łuczycach. Szacowana wartość inwestycji: 772 800,00zł.

2021-08-11