„Witamy Wiosnę” – podsumowanie akcji

W dniach 21-23.03.2024r. w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kocmyrzowie-Luborzycy zorganizowana została akcja pt.” Witamy Wiosnę”.

Celem akcji  było zwrócenie uwagi na segregację odpadów oraz pomoc dla schronisk.

Wyselekcjonowane odpady stanowią wartościowe surowce wtórne, które po przetworzeniu zyskują „drugie życie” w takiej samej lub zupełnie innej postaci. Dzięki temu oszczędzamy zasoby przyrody, energię oraz zmniejszamy ilość odpadów wywożonych na wysypiska śmieci.

Każdy mieszkaniec, który przyniósł 20 zużytych baterii, lub zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny (min. pralka, lodówka telewizor, komputer, elektronarzędzia, małe AGD), lub karmę, posłania dla zwierząt dla schroniska w zamian otrzymał sadzonkę rośliny, drzewka lub krzewu. Ponadto w tych dniach nasi pracownicy i ekodoradcy służyli poradami w zakresie odpadów komunalnych i czystego powietrza.

W akcji wzięło udział ponad 400 osób. W ciągu tych dni rozdane zostało przeszło 600 roślin, natomiast odpadów zebrano prawie 2 tony.

Dziękujemy za wasza obecność, zainteresowanie i dbałość o nasza planetę.

Tak duże zainteresowanie i pozytywny odbiór utwierdza nas w tym, że warto organizować akcję proekologiczne!

2024-03-25