Setne urodziny Pani Janiny Strojek

24 sierpnia 2022 roku w Maciejowicach miała miejsce wyjątkowa uroczystość. W tym dniu swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka naszej gminy Pani Janina Strojek. Z tej wyjątkowej okazji Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski złożył Pani Janinie serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat życia, bogatych w zdrowie i szczęśliwe chwile, a także wręczył Dostojnej Jubilatce okolicznościowe listy gratulacyjne, które z okazji setnych urodzin przesłali Pani Janinie: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Życzenia Dostojnej Jubilatce złożyli również przedstawiciel krajowskiego Oddziału KRUS Maciej Pituch oraz Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Ewelina Kałkus.

Setna rocznica urodzin okazała się być także doskonałą okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń z życia Jubilatki. Pani Janina Strojek urodziła się 24 sierpnia 1922 roku w Nowej Wsi w gminie Skała. Tam też spędziła swoje najmłodsze lata wraz z siostrą i trójką braci. We wrześniu 1930 jej rodzice Andrzej i Julia Postolscy przeprowadzili się do Maciejowic, gdzie zakupili gospodarstwo rolne. W Maciejowicach Pani Janina znalazła swoją miłość i wyszła za mąż za Józefa Strojka. Mieli Oni 2 dzieci: syna Jana i córkę Elżbietę.

Pani Janina całe swoje życie poświęciła pracy na gospodarstwie. Jednakże niecały swój czas poświęcała niełatwej pracy na roli. Była świetną krawcową, szyła i przerabiała ubrania dla swoich wnuków. Kocha kwiaty. Każdą wolną chwilę spędzała w swoim ogrodzie pielęgnując rośliny. Jako zaradna gospodyni często wypiekała chleby i inne „pyszności” w piecu chlebowym. Ich smak do dzisiaj pamiętają wnuczęta. Pani Janina ma dwoje dzieci: córkę Elżbietę i syna Jana, doczekała się czworo wnucząt i siedmioro prawnucząt.

Pani Janinie życzymy z całego serca zdrowia i wszelkiej radości.

2022-08-25