Nowa Karetka w Pogotowiu Ratunkowym w Kocmyrzowie-Luborzycy

Chcielibyśmy aby sygnał karetki jak najrzadziej rozbrzmiewał w naszej gminie. Wiemy jednak jak często służy mieszkańcom. W ciągu roku wyjeżdża ponad 2,5 tyś razy.

Tym bardziej cieszy fakt, że dotychczasową karetkę oddziału Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w Kocmyrzowie - Luborzycy zastąpi nowa. Jej wartość to ponad pół miliona zł. Karetka spełnia wymogi Narodowego Funduszu Zdrowia, ale również zawiera elementy wykraczające ponad standardy. Na jej pokładzie znajduje się m.in. urządzenie do automatycznego uciskania klatki piersiowej podczas resuscytacji czy videolaryngoskop.

Nowy ambulans zastąpi poprzednie auto, które po niemal 5 latach pracy i przejechaniu ponad 200 tys. kilometrów zostanie przekazane do floty rezerwowej KPR. Zespół ratowników z nową karetką zaledwie chwile po przekazaniu kluczyków, wyjechał do zgłoszenia.

Dziękujemy Samorządowi Województwa Małopolskiego, Łukasz Smółka - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego za dbałość o bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

2024-03-15