Najpiękniejsze bukiety były w Luborzycy !

W niedzielę 15 sierpnia 2021 r., w dzień Święta Matki Bożej Zielnej Koło Gospodyń Wiejskich w Luborzycy, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Krakowie oraz Gminy Kocmyrzów-Luborzyca zorganizowało już po raz czwarty konkurs pt. „Najpiękniejsze ziele z Luborzycy”, czyli konkurs na najpiękniejszy bukiet wykonany z okazji wspomnianego już Święta.

Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało 135 bukietów, w tym 48 wykonanych zostało przez dzieci i młodzież.

Konkursowe jury w składzie: Radna Powiatu Krakowskiego Beata Bartoszek, Przewodnicząca KGW Luborzyca Jadwiga Walczak, członkini Zarządu KGW Luborzyca Anna Kramarz oraz wikariusz parafii w Luborzycy ksiądz Krzysztof Piechowicz, postanowiło w tym roku wyróżnić i uhonorować nagrodami wszystkie bukiety zgłoszone do konkursu. Ich fundatorami była Gmina Kocmyrzów-Luborzyca oraz Starostwo Powiatu Krakowskiego.

Wszystkim uczestnikom oraz mieszkańcom naszej gminy obecnym na konkursie „Najpiękniejsze ziele z Luborzycy” artystycznych wrażeń dostarczył koncert zespołu wokalnego „Serenada”.

Podczas tegorocznego konkursu, pięć pań, członkiń KGW Luborzyca, po raz pierwszy wystąpiło w nowo zakupionych, dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Krakowskiego, strojach krakowskich.

Trzeba podkreślić, iż przez całe niedzielne przedpołudnie, nie tylko w trakcie trwania konkursu, prowadzona była akcja charytatywna na rzecz mieszkanki naszej gminy, pani Sylwii, zmagającej się z ciężką chorobą.

2021-08-16