Dofinansowanie dla Gminy w ramach Programu Polski Ład

Informacje dotyczące inwestycji drogowej wnioskowanej o wsparcie finansowe w ramach Programu Polski Ład:

Nazwa inwestycji: „Rozbudowa drogi gminnej nr 600272K wraz z budową i rozbudową niezbędnej infrastruktury technicznej w miejscowości Baranówka”.

Opis inwestycji:

Zakres: odcinek drogi gminnej o dł. 0,7 km od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2159K do parkingu P&R przy stacji PKP. Rozbudowa jezdni do szer. 4,5 m z miejscowymi poszerzeniami, poboczy, budowa chodnika o szer. 1,5 m – 2,0 m (w zależności od lokalizacji obok czy przy jezdni), urządzeń odwadniających, przebudowa istniejących zjazdów, wycinka zieleni. Nawierzchnia drogi – beton asfaltowy; Chodnik i zjazdy - kostka brukowa betonowa bezfazowa. Przebudowa drogi nr 2159K: budowa chodnika o szer. 2,0 m, przebudowa poboczy o szer. 1,0 m, przełożenie istniejącego chodnika, odwodnienie.

Wartość inwestorska robót budowlanych: 4 125 483,23 PLN brutto

Przyznane dofinansowanie: 3 919 209,07 PLN brutto (95 %)

Grafika: https://www.gov.pl/web/polski-lad

2021-10-25