Oficjalne oddanie do użytku PSZOK w Kocmyrzowie

Mamy przyjemność poinformować, iż w dniu dzisiejszym tj. 3 września 2019 r. oddano oficjalnie do użytku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kocmyrzowie, ul. Graniczna 3.

W uroczystości uczestniczyli między innymi: w imieniu Marszałka Województwa pan Tomasz Pietrusiak - Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Woj. Małopolskiego, pan Daniel Wrzoszczyk - Dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Krakowska, pan Antoni Rumian – Wójt Gminy Michałowice, pan  Arnold Kuźniarski - Zastępca Wójta Gminy Zielonki, pan Andrzej Czaderski – Prezes Zarządu MPGO Sp. z o. o., pan Rafał Kruszyński – V -ce Prezes Zarządu MPGO Sp. z o. o., pan Ryszard Żaba – Kierownik Oddziału MPGO Sp. z o. o w Miechowie, pani Katarzyna Matusik-Lipiec – Członek Zarządu MPGO Sp. z o.o., przedstawiciele gminy Koniusza i Świątniki Górne oraz Radni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Sołtysi oraz pracownicy tut. urzędu gminy.

Zaproszeni goście zwiedzili teren nowego PSZOK oraz zapoznali się z prezentacją opisującą działania gminy Kocmyrzów-Luborzyca w dziedzinie ochrony środowiska. Spółka MPGO zorganizowała także punkt informacyjny, w którym zgromadzeni mogli zapoznać się ze schematem zagospodarowania odpadów w tym ich recyklingu.

Przemawiający przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego pogratulował mieszkańcom gminy nowoczesnego PSZOKU i podkreślił, iż na razie jest on jednym z nielicznych tego typu obiektów w województwie, biorąc pod uwagę lokalizację i wykonanie.

Na koniec pragniemy przypomnieć, iż mieszkańcy  gminy będą mogli zacząć oddawać odpady w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kocmyrzowie, od dnia 4 września 2019 roku od godz. 12.00.

Artykuł: Nowy PSZOK w gminie rozpoczyna działalność

Serdecznie zapraszamy.