Uruchomienie linii autobusowej

Gmina Kocmyrzów – Luborzyca niejednokrotnie wnioskowała do Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie o zwiększenie liczby przewozów, który to ze względu na brak taboru pozostawał bez pozytywnego rozpatrzenia. ZTP zwracał się do gminy z propozycją ograniczenia kursów w okresie pandemii. Zarówno na ograniczenie kursów jak i na zniesienie dopłat do darmowej komunikacji dla młodzieży szkół podstawowych, gmina nie wyraziła zgody.

W chwili obecnej gmina wynegocjowała wzmocnienie kursów najbardziej przeciążonych, na co zadeklarowaliśmy 100 % finansowania tych kursów.

Gmina złożyła również deklarację 100 % finansowania uruchomienia nowej linii do Kocmyrzowa, na którą Zarząd Transportu Publicznego wyrazi zgodę dopiero po rozwiązaniu problemów z komunikacją w Krakowie.

Nie pozostając bezczynnie w ubieganiu się o rozszerzenie linii, jesteśmy w stałym kontakcie z Zarządem Transportu Publicznego w Krakowie w oczekiwaniu na zwiększenie taboru.

2020-09-07