Setne urodziny Pana Stanisława

12 listopada 2020 roku miała miejsce wyjątkowa uroczystość. W tym dniu swoje setne urodziny obchodził mieszkaniec naszej gminy Pan Stanisław Wcisło z Łuczyc. Z tej wyjątkowej okazji Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski złożył Panu Stanisławowi serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat życia, bogatych w zdrowie i szczęśliwe chwile, a także wręczył Dostojnemu Jubilatowi okolicznościowe listy gratulacyjne, które z okazji setnych urodzin przesłali Panu Stanisławowi: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Setna rocznica urodzin okazała się być także doskonałą okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń w życiu Jubilata. Pan Stanisław Wcisło urodził się 12 listopada 1920 roku w Łuczycach. Z tą też miejscowością związane jest całe jego życie. Tutaj przez cztery lata (klasy I-IV) uczęszczał do szkoły podstawowej, aby następnie kontynuować naukę (do ukończenia klasy VII) w szkole podstawowej w Więcławicach. Przez całe życie pracował w rodzinnym gospodarstwie rolnym, z którego utrzymywał swoją rodzinę – żonę, dwóch synów i córkę. Pan Stanisław cieszy się dziś 9 wnukami i 18 prawnukami. Nasz Jubilat nadal cieszy się dobrym zdrowiem, wciąż interesują go ciekawe książki i opowieści, z zadowoleniem dzieli się swoimi wspomnieniami nie tylko z najbliższą rodziną.

Panu Stanisławowi z całego serca życzymy zdrowia i wszelkiej radości.

2020-11-12