Rejestracja na szczepienie przeciwko COVID-19 !

Rusza rejestracja szczepień przeciwko wirusowi COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień Ochronnych.

W pierwszej kolejności szczepieni będą seniorzy po 80. roku życia. Rejestracja na szczepienia dla tych osób potrwa do 21 stycznia 2021 r.

Natomiast osoby, które skończyły 70 lat będą mogły rejestrować się na szczepienia od 22 stycznia 2021 r.

Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Rejestracji można dokonać na trzy sposoby:

1.Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 (osobiście lub poprosić kogoś bliskiego z rodziny). Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji trzeba wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2.Skontaktować się z wybranym punktem szczepień:

-NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "LUBOMED" Sp. z o. o, ul. Kocmyrzów, ul. Wąwozowa 2
tel. 602 461 666

- WIEJSKI OŚRODEK ZDROWIA W ŁUCZYCACH
(SPZOZ PROSZOWICE), Łuczyce, ul. Dworska 1
tel. 12 387 11 99, 515-661-745

-NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ CENTRUM MEDYCZNE "GASTRO-MEDICAL", Kocmyrzów, ul. Spółdzielców 3 (nowy budynek przy Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska").
tel. 12 647 20 28

3.Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie Internetowego Konta Pacjenta.

W tym przypadku system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, osoba otrzyma powiadomienie SMS, a następnie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Ostatni sposób rejestracji wymaga posiadania Profilu Zaufanego.

Zgodnie z poleceniem Wojewody Małopolskiego Gmina Kocmyrzów-Luborzyca będzie realizowała zadanie pod nazwą „Transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych”.

Transport będzie zapewniony osobom:

- posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie „R” lub „N” lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami

- mającym trudności z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień.

Osoby te będą mogły umówić się na transport do punktu szczepień za pośrednictwem numeru telefonu 12 387 13 11 lub 12 387 14 10 dostępnym od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 14.00

UWAGA!

Na dowóz do punktu szczepień umawiamy się WYŁĄCZNIE w sytuacji, gdy:

- mamy wyznaczony termin szczepienia;

- nie mamy możliwości dojazdu we własnym zakresie.

Umówienia dowozu należy dokonać niezwłocznie po wyznaczeniu terminu szczepienia.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE dotyczące szczepień przeciwko COVID-19

Źródło informacji i grafiki: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

2021-01-16