"Klub Senior +" w Kocmyrzowie - od 16.10 czasowe zawieszenie działalności !

Zgodnie z poleceniem Wojewody Małopolskiego od dnia 16 października aż do odwołania następuje czasowe zawieszenie działalności, na terenie całego województwa małopolskiego w:

a) dziennych domach i klubach seniora w tym placówkach działających w ramach Programu Senior+ oraz w innych placówkach dla osób starszych
b) środowiskowych domach samopomocy
c) warsztatach terapii zajęciowej

Polecenie wydane jest w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i ma na celu ochronę zdrowotną osób starszych.

DECYZJA WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO

KLUB SENIOR+ rozpoczął funkcjonowanie w naszej gminie od 1 stycznia 2020 r. Jego powstanie jest odpowiedzią na potrzeby coraz liczniejszej w społeczeństwie grupy osób starszych.

KLUB SENIOR + przeznaczony jest dla grupy 20 seniorów – mieszkańców naszej gminy w wieku 60 lat i więcej, jest miejscem spotkań i aktywności osób starszych a jego celem jest w szczególności: przeciwdziałanie marginalizacji osób starszych, pomoc w utrzymywaniu kondycji psychofizycznej seniorów, rozwijanie ich zainteresowań i pasji.

Uczestnictwo w KLUBIE SENIOR + jest niezobowiązujące i dobrowolne - na podstawie deklaracji pobytu.
KLUB SENIOR + oferuje seniorom szereg atrakcyjnych działań m.in. warsztaty tematyczne, zajęcia usprawniające ruchowo, wyjścia do kina, teatru, wycieczki.
Każdy z Seniorów może w nim znaleźć coś dla siebie – zgodnie z jego zainteresowaniami i oczekiwaniami.

Klub usytuowany jest w Kocmyrzowie, ul. Centralna 115 (budynek, w którym działa biblioteka) i funkcjonuje trzy razy w tygodniu w godzinach popołudniowych:
- poniedziałek, środa i piątek w godzinach od 15.00 do 19.00

Serdecznie zapraszamy Seniorów z naszej gminy do aktywnego i ciekawego spędzania czasu na zajęciach KLUBU SENIOR +.

2019-12-24