Weekend biesiadny w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca

W miniony weekend w Gminie Kocmyrzów - Luborzyca ubiegł pod znakiem biesiadowania.

W sobotę 11.02.2023r. w Łuczycach odbyła się biesiada karnawałowa dla Seniorów. Inicjatorem tego wydarzenia była Gminna Rada Seniorów, z Jej Przewodniczącą Panią Danutą Sokół na czele, mocno wspieraną przez pozostałych członków Gminnej Rady Seniorów. Wydarzenie to licznie zgromadziło seniorów z Gminy Kocmyrzów - Luborzyca, ale także lokalnych działaczy i samorządowców, którzy włączyli się w organizację tego spotkania. Warto tutaj wykazać, że ta wspaniała zabawa karnawałowa odbyła się przede wszystkim dzięki pracy społecznej i współpracy min. Radnych i Sołtys z Łuczyc, Pań z KGW i Druhów z OSP tejże miejscowości, a także dzięki darczyńcom i wsparciu Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.

Tego dnia nie zabrakło dobrej zabawy, śpiewu, sesji w foto budce, a prawdziwą niespodzianką wieczoru okazał się zespół, w którym na akordeonie grał Marek Jamborski - Wójt Gminy Kocmyrzów - Luborzyca, na saksofonie - Tadeusz Filipek - właściciel piekarni i cukierni ELKER Baranówka, na perkusji - Cerazy Kaniowski - pracownik urzędu gminy, a na gitarze - Zdzisław Zabawa - emerytowany pracownik urzędu gminy.

Natomiast w niedzielę 12.02.2023r. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Kocmyrzów - Luborzyca spotkały się w Goszyckiej remizie na wspólnym biesiadowaniu.

Spotkanie Pań z KGW z wspólnie przygotowanym poczęstunkiem w ramach szwedzkiego stołu, na zasadzie, każdy "coś" przynosi, oraz ze wspaniałym Bigosem Goszyckim przygotowanym przez gospodarzy, było doskonałą imprezą integracyjną. Podczas spotkania było dużo śpiewu biesiadnego, zabawy i wspólnych tańców. Ostatnie lata pandemii mocno ograniczyły tego typu działalność, dlatego tym bardziej to wydarzenie spotkało się z dużym entuzjazmem wśród uczestników. Wieczór umiliła muzyka zagrana przez wyżej wspomniany zespół.

Na koniec należy dodać, że Kół Gospodyń Wiejskich w naszej gminie jest aż 16 i łącznie organizacje te skupiają ponad 150 osób. Najstarsze KGW znajduje się w Pietrzejowicach, a najmłodsze - nowo powstałe w Sulechowie. Nie mniej jednak wszystkie te organizacje dbają o podtrzymanie lokalnej tradycji i są strażniczkami kultury regionalnej. Ochoczo także włączają się w uroczystości kościelne, szkolne, wiejskie, WOŚP.

2023-02-15