Uwaga Ważne zmiany w Programie Czyste Powietrze

Od dzisiaj można składać wnioski w ramach III wersji programu.

Wszystkie osoby, których dochód nie przekroczył 900 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 1260 zł w gospodarstwie jednoosobowym i mają wydane zaświadczenie potwierdzające dochody mogą złożyć wniosek o najwyższy poziom dofinansowania.

Uwaga: Nabór nie dotyczy budynków wielorodzinnych oraz budynków nowobudowanych.

Obecnie w „Czystym Powietrzu” obowiązują również dotychczasowe dwie części programu.
Pierwsza – czyli podstawowy poziom dofinansowania do 30 tys. zł – dla osób z rocznym dochodem do 100 tys. zł, oraz druga – podwyższony poziom dofinansowania do 37 tys. zł – licząc przeciętny miesięczny dochód na osobę do 1564 zł w gospodarstwie wieloosobowym
i do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym.
Wprowadzenie nowej (trzeciej) części programu „Czyste Powietrze” jest skierowane dla beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania.

Szczegółowe informacje można zaczerpnąć u ekodoradców pracujących w Urzędzie Gminy:

Karolina Duk – Ekodoradca

Justyna Żelazny – Ekodoradca