Spotkanie robocze w Urzędzie Marszałkowskim

Marek Jamborski, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca wziął udział w spotkaniu z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Witoldem Kozłowskim, podczas którego omawiano sytuacje w związku ze zbliżającym się terminem wejścia w życie przepisów o wymianie tzw. kotłów bezklasowych. Biorąc pod uwagę napływające  pytania od mieszkańców regionu, Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o skierowaniu do konsultacji społecznych projektu uchwały o przesunięciu terminu obowiązywania okresu przejściowego dla obowiązku modernizacji kotłów bezklasowych o jeden rok.

Opinie i uwagi do projektu można przesyłać do 23 sierpnia br. w formie pisemnej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Środowiska, ul. Królewska 57, 30-045 Kraków oraz za pomocą formularza https://powietrze.malopolska.pl/konsultacje/

W spotkaniu z prezydium zarządu Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów małopolski wzięli udział: marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Józef Gawron, prezes Forum Małgorzata Małuch, wiceprezes Paweł Sala - burmistrz Miasta i Gminy Maków Podhalański, Marek Jamborski – wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca i Jakub Jamróz – wójt Gminy Łapsze Niżne.

2022-08-16