Rozmowy na temat koncepcji rozbudowy sieci wodociągowych

Przedstawiciele Wodociągów Miasta Krakowa S.A. dyrektor Wojciech Kozak i dyrektor Grzegorz Foryś spotkali się w siedzibie urzędu gminy z Markiem Jamborskim, Wójtem Gminy Kocmyrzów-Luborzyca i delegacją Zakładu Gospodarki Komunalnej. Rozmawiano na temat technicznych możliwości podłączenia gminy do dodatkowych ujęć wody pitnej ze źródeł podlegających miejskim wodociągom. Mieszkańcy gminy zaopatrywani są w wodę pitną z dziewięciu gminnych ujęć. Wobec ciągle zwiększającej się liczy nowych osadników, poszukiwane są kolejne rozwiązania służące poszerzeniu sieci wodociągowych. Pod koniec lipca gmina zaprosiła wykonawców do składania ofert na przebudowę wodnego zbiornika wieżowego w Karniowie a w najbliższym czasie planowa jest budowa dwóch dodatkowych zbiorników w Łuczycach i Dojazdowie.

2022-08-10