Pierwszy Gminny Kiemrasz Bożonarodzeniowy

11 grudnia br. na parkingu obok urzędu gminy odbył się Pierwszy Gminny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Podczas kiermaszu na dwudziestu kilku stoiskach można było zakupić wspaniałe świąteczne ozdoby, ręcznie wykonane stroiki, wyroby rękodzielnicze naszych lokalnych artystów, a także naturalne produkty spożywcze takie jak sery pleśniowe, pierogi i miody naturalne.

Na specjalnie na ten dzień przygotowanej scenie wystąpiły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych działających w naszej gminie oraz najmłodsi artyści z Przedszkola Samorządowego "Akademia Przedszkolaka" z Wysiołka Luborzyckiego, którzy zaprezentowali obecnym na kiermaszu kolędy, pastorałki oraz świąteczne inscenizacje. Dzieci i dorosłych uczestników kiermaszu świątecznymi upominkami i słodkościami obdarowywał Mikołaj, który specjalnie przybył do naszej gminy.

Podczas Pierwszego Gminnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego ogłoszone zostały wyniki konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Pierwsze miejsce exeaquo jury przyznało szopce wykonanej przez Żłobek Samorządowy "Małe Misie" i rodzinę państwa Smoroń, drugie miejsce należało do Laury i Angeliki Wilk, a trzecie Bartosza Pantoł. Jury konkursowe uznało wszystkie szopki za tak piękne, ciekawe i różnorodne, że postanowiono je nagrodzić bonami na zakup choinek świątecznych.

Dziękujemy naszym wspaniałym i wytrwałym Wystawcom, którzy pomimo zimowej aury byli z nami do końca! Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na nasz kiermasz, a dokonując zakupów wsparli lokalnych artystów i przedsiębiorców. Cieszymy się, że tego dnia nie zabrakło śpiewu kolęd i pastorałek dzięki naszym młodym mieszkańcom. Tego dnia było radośnie i świątecznie.

2023-01-26