Koncert Kolęd w Luborzyckiej Świątyni

26.12.2022 r. odbył się Koncert Kolęd w Luborzyckiej świątyni.

Inicjatorem koncertu kolęd już po raz trzeci było Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "Kosynierzy" przy współpracy z gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie – Luborzycy.

W tym roku orkiestrze Kosynierzy pod batutą Jarosława Ignaszaka towarzyszyła znakomita wokalistka Marta Bizoń, a prowadzącą imprezę była Agnieszka Brodowska - Dyrektor gminnego CKIP.

Koncert rozpoczął się od wspaniałych występów solo Młodych Kosynierów, którzy są uczestnikami projektu edukacyjnego „Młodzi Kosynierzy”. Projekt ten swoje początki datuje na rok 2017, kiedy to zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Kosynierzy” podjął się wyzwania edukowania kolejnych muzyków dołączających w niedługim czasie do orkiestry.

Od samego początku koordynatorem projektu jest Grzegorz Martinson.

Młodzi Kosynierzy zaprezentowali kolejno:

Adam Bakowski, instrument - trąbka - „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Maciej Torba, instrument - saksofon tenorowy - „Wśród nocnej ciszy”

Gabriela Wójcik, instrument - klarnet - „Lulajże Jezuniu”

Zofia Torba, instrument - flet poprzeczny - „Jingle bells”

Przemysław Żurek, instrument trąbka - „Anioł Pasterzom mówił”

Zuzanna Strojek, instrument - flet poprzeczny - „Przybieżeli do Betlejem”

Duet - Adam Cuppa (ksylofon) i Oliwia Kamińska (dzwonki) - „Wśród nocnej ciszy”

Filip Przewłocki, instrument - puzon - „Dzisiaj w Betlejem”.

Następnie mieliśmy okazję podziwiać występ całej orkiestry i Marty Bizoń, a także włączyć się w wspólne kolędowanie.

Tego dnia usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, a także zagraniczne przeboje świąteczne.

I tak zabrzmiały : „Wśród nocnej ciszy”, „Carol of the Bells”, „Sleigh Ride” , „It’s Christmas”, „White Christmas”, „Jest taki dzień”, „Mario, czy już wiesz?”, „Kolęda dla Nieobecnych”, "Gdy się Chrystus Rodzi", "Lulajże Jezuniu", "Dzisiaj w Betlejem", "Przybieżeli do Betlejem", oraz "Mędrcy Świata".

Koncert był wspaniałym przeżyciem dla licznie zgromadzonej widowni o czym świadczyły gromkie brawa i uśmiechnięte twarze.

Mamy nadzieję, że za rok również będziemy mogli uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu.

2023-01-26