Gmina Kocmyrzów-Luborzyca liderem programu "Czyste Powietrze"

Gmina Kocmyrzów - Luborzyca została wyróżniona przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jako lider programu "Czyste Powietrze" w skali województwa małopolskiego.
List gratulacyjny odebrał Wójt Gminy Kocmyrzów - Luborzyca Marek Jamborski podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski.
W ramach porozumienia Gminy Kocmyrzów - Luborzyca z NFOŚiGW, zostało złożonych 184 wnioski o dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła i docieplenie budynków mieszkalnych u osób prywatnych. Szacuje się, że kwota jaka trafi w ramach dofinansowania do naszych mieszkańców to 3 960 501,24 zł.
Ekodoradcy cały czas są do Państwa dyspozycji i na bieżąco opracowują i przekazują kolejne wnioski do WFOŚiGW.

2023-01-26