"Ekler"Baranówka zdobywcą Pucharu Wójta Gminy

W niedzielę 7 sierpnia 2022 r. na boisku sportowym w Goszczy odbył się, po dwuletniej przerwie spowodowanej obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, piłkarski turniej o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Rozgrywki te organizowane w naszej gminie od wielu już lat mają charakter turnieju o piłkarskie mistrzostwo Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

W tegorocznej rywalizacji o miano najlepszej piłkarskiej drużyny Gminy Kocmyrzów-Luborzyca udział wzięły zespoły: „Partyzanta” Dojazdów, „Eklera” Baranówka, Sparty” Skrzeszowice, „Zawiszy” Sulechów, „Sokoła” Kocmyrzów, "Kosynierów" Łuczyce oraz gospodarzy zawodów piłkarzy „Strażaka” Goszcza.

Zawody rozegrano systemem pucharowym, a mecze trwały 2 x 25 minut. W przypadku wyniku remisowego o zwycięstwie decydował konkurs rzutów karnych. W pierwszej rundzie zawodów, której stawką był awans do półfinałów padły następujące rozstrzygnięcia:

"Ekler" Baranówka - "Partyzant" Dojazdów 3:1, "Sparta" Skrzeszowice - "Kosynierzy" Łuczyce 1:1 - rzuty karne 8:7, "Zawisza" Sulechów - "Strażak" Goszcza 3:0. Zespół "Sokoła" Kocmyrzów, w wyniku wcześniej przeprowadzonego losowania awansował do 1/2 bez gry. W półfinałach tegorocznego Pucharu Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca zespół "Eklera" Baranówka pokonał w konkursie rzutów karnych drużynę "Sokoła" Kocmyrzów 5:4. Spotkanie to w regulaminowym czasie gry zakończyło się remisem 1:1. Podobnie zacięty przebieg miał drugi mecz półfinałowy, w którym również w konkursie rzutów karnych zespół "Zawiszy" Sulechów zwyciężył "Spartę" Skrzeszowice 5:4, a sam mecz, tak jak i w pierwszym spotkaniu półfinałowym zakończył się wynikiem remisowym 1:1 w regulaminowym czasie gry. W kolejnym rozegranym w niedzielę meczu, który decydował o zajęciu trzeciego miejsca w rozgrywkach o Puchar Wójta Gminy spotkały się drużyny "Sokoła" Kocmyrzów i "Sparty" Skrzeszowice. Spotkanie to zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem zespołu "Sokoła" 11:0.

Po rozegraniu spotkania o trzecie miejsce odbyły się na boisku sportowym w Goszczy uroczystości związane z obchodami jubileuszu XX rocznicy założenia klubu piłkarskiego LKS "Strażak" Goszcza. Rozpoczęło je wystąpienie Wiceprezesa klubu Radosława Zębali, w którym przybliżył On wszystkim obecnym tego dnia w Goszczy dwudziestoletnią historię drużyny, a także podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w jej powstanie i działalność. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Marek Jamborski, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy na przestrzeni tych dwudziestu lat, poprzez swoją działalność, przyczynili się do rozwoju sportowego klubu, jak również do budowy lokalnej tożsamości mieszkańców Goszczy. Jako wyraz swojego uznania dla tej działalności pan Wójt wręczył Prezesowi LKS "Strażak" Goszcza Zbigniewowi Szafrańskiemu specjalny, okolicznościowy adres gratulacyjny. Równie serdeczne życzenia wraz z okolicznościowym grawerem złożyła panu Prezesowi Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Doniec oraz towarzyszący jej Radni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Z kolei obecne władze klubu z Goszczy, w ten wyjątkowy, jubileuszowy dla "Strażaka" dzień uhonorowały okolicznościowymi statuetkami wieloletniego Prezesa klubu Goszcza pana Łukasza Dutkiewicza oraz byłych i obecnych trenerów drużyny: Adama Żelaznego, Łukasza Lecha, Michała Żelaznego, Piotra Ciszewskiego i Bartłomieja Grabowskiego. Wyróżnienia te wręczyli wspólnie pan Marek Jamborski i pan Zbigniew Szafrański. Ponadto specjalnym dyplomem wyróżniono działającego w klubie od początku jego istnienia, obecnego Prezesa Zarządu Zbigniewa Szafrańskiego. Po zakończeniu tej wyjątkowej uroczystości rozegrane zostało spotkanie finałowe tegorocznego Pucharu Wójta, w którym zmierzyły się drużyny "Eklera" Baranówka i "Zawiszy" Sulechów. To zacięte spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i ostatecznie zdobywcę Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca 2022 wyłonił kolejny w tym turnieju konkurs rzutów karnych. Skuteczniej egzekwowali je piłkarze "Eklera" Baranówka, którzy pokonali zespól "Zawiszy"Sulechów 7:6 zdobywając tym samym Puchar Wójta Gminy.

Zdobywca Pucharu Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca 2022 zespół "Eklera" Baranówka wystąpił na turnieju w Goszczy w następującym składzie: Dawid Miazga, Michał Otrębski, Sylwester Durmała, Kamil Kaczmarczyk, Jakub Wierzbiński, Marcin Kawula, Patryk Kruszec, Michał Maciak, Sebastian Rafałowski, Piotr Kurowski, Kacper Socha, Michał Kącki, Dominik Socha, Bartłomiej Selega, Konrad Chmiel.

Zawody w Goszczy zakończyła uroczysta ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom, przez ich fundatora Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marka Jamborskiego, któremu towarzyszył Prezes LKS "Strażak" Goszcza Zbigniew Szafrański.

2022-08-08