Zimowe utrzymanie dróg sezon 2020/2021, STANDARDY UTRZYMANIA

Wykaz firm odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca w sezonie 2020/2021:

Lp.

Kategoria dróg

Nazwa firm i osób
odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie

Nr telefonów

Droga wojewódzka 776

Firma WALKOR Zakład Robót Drogowych i Ogólnobudowlanych, Lucjan Ordys

Rejon Dróg Wojewódzkich w Jakubowicach, Jakubowice 75

12/ 386 38 30

Drogi powiatowe

Firma Drogowa i Budowlana STRUZIK

Wiesław Struzik

struzikw@op.pl

Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego

Drogi gminne

Przedsiębiorstwo Budowlane i Drogowe
„TRANSPYCH” Henryk Dutkiewicz

transpych@wp.pl

Urząd Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

12/ 387 10 03

Prowadzenie zimowego utrzymania gminnych: dróg, parkingów oraz innych publicznych miejsc/placów w sezonie zimowym 2020/2021 r.

Wykonane zimowego utrzymania dróg gminnych będzie się odbywać w dwóch standardach:

a) Standard I - utrzymywanie przejezdności w pierwszej kolejności na odcinkach dróg o łącznej długości 54,55 km, wykazanych w załączniku nr 1. Drogi te mają charakter dróg zbiorczych i łączących ze sobą wsie, prowadzą także do miejsc publicznych itp.. Na drogach tych poruszają się również autobusy komunikacji zbiorowej, busy jak również prowadzony jest dowóz dzieci do szkół. W związku z tym akcję czynną należy rozpocząć od odcinków dróg gdzie kursują autobusy MPK, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić szczególne warunki przejezdności w celu zapewnienia bezpiecznego poruszania się autobusów.

b) Standard II – utrzymanie dróg na odcinkach o łącznej długości 94,25 km wykazanych w załączniku nr 2. Drogi te mają charakter dróg lokalnych i dojazdowych do posesji.

Do zimowego utrzymania dróg zalicza się m.in.:
-odśnieżanie jezdni dróg gminnych wykazanych w załącznikach (zał. nr 1 i zał nr 2)
-odśnieżanie parkingów, skrzyżowań, miejsc publicznych, placów, zatok i przystanków autobusowych
-usuwanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni dróg, obiektów towarzyszących, parkingów, placów materiałami do zwalczania śliskości, materiałami z dodatkiem soli lub solą
-posprzątanie pasa drogowego oraz innych miejsc objętych usługą, np: parkingów w terminie 30 dni od zakończenia sezonu
-koszty zakupu, magazynowania, dostawy materiałów niezbędnych do prowadzenia zimowego utrzymania dróg pokrywa Wykonawca

Pozostałe drogi gminne, niewymienione w załączniku (utrzymane wg standardu II), będą odśnieżane czy posypywane tylko i wyłącznie na zgłoszenie wyznaczonego pracownika Urzędu Gminy.

Wykaz miejsc parkingowych i zatok autobusowych:

• parking Urząd Gminy
  • parking przy Szkole Podstawowej w Kocmyrzowie (obok Urzędu Gminy)
  • parking i dojazd do Przedszkola w Luborzycy
  • parking i pętla przy Kościele w Wysiołku Luborzyckim
  • pętla autobusowa w Łososkowicach
  • parking przy nowym Ośrodku Zdrowia w Kocmyrzowie oraz parking wokół ,,dawnego Ośrodka Zdrowia w Kocmyrzowie" (budynek przed nowym Ośrodkiem Zdrowia w Kocmyrzowie, w którym stacjonuje pogotowie ratunkowe)
  • pętla autobusowa w Krzysztoforzycach
  • parking przy kościele w Czulicach
  • pętla autobusowa w Karniowie
  • parking przy przedszkolu w Dojazdowie
  • parking przy przedszkolu w Kocmyrzowie
  • plac przed szkołą w Pietrzejowiach
  • P&R Baranówka
  • P&R Łuczyce
  • P&R Kocmyrzów
  • P&R Goszcza

Zasady odśnieżania:

W zależności od zalegającego śniegu na jezdni należy używać odpowiednich pługów lub ciągników wyposażonych w pług i rozrzutnik. W trudnych warunkach atmosferycznych należy odśnieżać tylko jeden pas ruchu i wykonać mijanki w zasięgu widoczności 200 – 300m. Po ustabilizowaniu się warunków atmosferycznych drogi należy doprowadzić do wymagań zgodnych z przyjętymi standardami. Prędkość robocza pługów powinna wynosić 15 – 30 km/godz. Niedopuszczalne jest zsypywanie śniegu na tory kolejowe, drogi itp. Prędkość odśnieżania powinna być tutaj obniżona. Odśnieżanie przystanków komunikacji zbiorowej, zatok postojowych, skrzyżowań dróg gminnych powinno się odbywać pługami odśnieżnymi w trakcie prowadzenia odśnieżania na drodze.

Całkowite wynagrodzenie za realizację zimowego utrzymania gminnych: dróg, parkingów oraz innych publicznych miejsc/placów w sezonie zimowym 2020/2021 wynosi 588 980,00 zł

Pliki do pobrania:
2020-11-27