Strategia rozwoju Gminy na lata 2021-2030 - postęp prac

W związku z pojawieniem się w mediach społecznościowych uwag krytycznych na temat późnego terminu przystąpienia przez urząd gminy do opracowania dokumentu Strategii rozwoju Gminy Kocmyrzów-Luborzyca na lata 2021-2030 pragniemy Państwa poinformować, iż procedura wyłonienia Wykonawcy była prowadzona w I-szym kwartale 2020 roku i pierwsza umowa o realizację dokumentu została zawarta w dniu 4 maja 2020 roku z ostatecznym terminem opracowania Strategii do dnia 31.10.2020 roku. Z uwagi na fakt, iż Wykonawca w ciągu 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy, pomimo wielokrotnego wezwania z naszej strony, nie podjął współpracy i nie dotrzymał obowiązujących terminów /nie przedstawił żadnego opracowania wymaganego umową/ z dniem 10 września 2020 roku odstąpiono od umowy z winy Wykonawcy. Kolejna umowa została podpisana z aktualnym Wykonawcą już 21 września 2020 roku i w m-cu listopadzie rozpoczęto ankietowanie mieszkańców.

Z uwagi na wprowadzenie w ustawodawstwie krajowym do procedury opracowania dokumentów strategicznych szeregu nowych, obowiązujących od 13 listopada 2020 roku uregulowań prawnych, zgodnie z nowymi wymogami ustawowymi, Rada Gminy w dniu 30 listopada 2020 r. uchwaliła szczegółowy tryb i harmonogram opracowania dokumentu, mając na uwadze wprowadzone nowelizacją zasady. W związku z powyższym 30.11.2020 r. aneksem do umowy poszerzony został zakres przedmiotu zamówienia i konsekwentnie wydłużony został termin realizacji umowy do dnia 30 kwietnia 2021 roku.

Prace nad Strategią rozwoju przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem.

2021-01-20