"Razem bezpieczniej" - poprawa bezpieczeństwa przy szkołach

Zakończone zostało zadanie pn. ”Poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym przy placówkach oświatowych poprzez modernizację i doposażenie czterech przejść dla pieszych na terenie gminy Kocmyrzów-Luborzyca w miejscowości Wysiołek Luborzycki, Goszyce i Prusy" w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Należy przypomnieć, że na przedmiotowe działania Gmina Kocmyrzów-Luborzyca uzyskała dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł.

Zainstalowane urządzenia mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w rejonie przejść.

Aktywne oznakowanie poziome i pionowe zostaje uruchomione przez zbliżającego się do przejścia pieszego co powoduje wcześniejsze ostrzeżenie kierowców.

2019-11-29