Otwarty konkurs ofert w dziedzinie kultury

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego
w dziedzinie kultury w 2020 roku pn. „Małopolska Świętemu Janowi Pawłowi II”

W ramach konkursu pod nazwą „Małopolska Świętemu Janowi Pawłowi II” wspierane będą najbardziej wartościowe przedsięwzięcia kulturalne i artystyczne przypominające postać św. Jana Pawła II - niezwykłego człowieka, charyzmatycznego przywódcy Kościoła Katolickiego, wielkiego Małopolanina, syna polskiej ziemi, budowniczego cywilizacji miłości i pokoju.

Zadania powinny włączać mieszkańców Małopolski – różnych pokoleń – w świadome i godne świętowanie 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły, przywoływać nauczanie Jana Pawła II z Jego pielgrzymek do Polski, ukazywać ślady obecności Karola Wojtyły w Małopolsce, przypominać o Jego wielkiej spuściźnie i niezwykłej osobowości.

Zgłaszane do konkursu zadania, realizowane w różnych formach wcześniej starannie przygotowanych, powinny mieć na celu:

1. upowszechnianie wiedzy na temat życia i działalności Karola Wojtyły, zarówno w okresie Jego młodości, posługi kapłańskiej i biskupiej oraz wielkiego pontyfikatu papieskiego;

2. przypominanie nauczania Jana Pawła II, zwłaszcza z Jego pielgrzymek do Małopolski;

3. ukazywanie oraz upamiętnianie miejsc i wydarzeń, które w ścisły sposób połączyły Karola Wojtyłę z Małopolską.

W ramach otwartego konkursu ofert wspierane będą następujące zadania, których charakter jest zgodny z założonymi w ust. 3 celami konkursu:

1. organizacja i wspieranie przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych oraz innych inicjatyw;

2. edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę poprzez działania realizowane ze społecznościami lokalnymi przy wykorzystaniu np. literatury, filmu, sztuk wizualnych, teatru bądź za pomocą działań wspólnych;

3. wydawanie niekomercyjnych publikacji w postaci drukowanej oraz innych nośników zapisu obrazu i dźwięku.

Zlecenie zadań odbywać się będzie w formie wsparcia ich realizacji, poprzez udzielenie dotacji.

Kto może ubiegać się o przyznanie dotacji?

O przyznanie dotacji na realizację zadania mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, zgodnie z art. 3 ust. 2 oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, zwane dalej „Oferentami” jeśli ich cele statutowe są zgodne z obszarem, celami i założeniami konkursu, w jakim realizowane jest zadanie.

Do konkursu mogą być składane oferty zadań, których realizacja rozpoczynać się będzie nie wcześniej niż 01.02.2020 r., a kończyć nie później niż 31.12.2020 r.

W ramach konkursu uprawniony podmiot może złożyć tylko jedną ofertę.

Oferent zobowiązany jest do wykazania się własnym wkładem w wysokości co najmniej 20% wszystkich kosztów realizacji zadania.

Maksymalna kwota oczekiwanej przez wnioskodawcę dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego nie może być większa niż 30 000 złotych.

Nie przewiduje się wyceny wkładu rzeczowego w kosztorysie zadania, jednak należy go opisać w cz. IV pkt. 2 oferty.

Ze środków dotacji pokrywane mogą być koszty poniesione najwcześniej po podpisaniu umowy.

Złożenie oferty nie jest równoznaczne z zapewnieniem przyznania dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego.

Wysokość przyznanej dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie realizacji zadania.

Termin składania ofert:

Składanie ofert odbywa się dwuetapowo:

1. wersję  elektroniczną oferty należy złożyć za pośrednictwem systemu dostępnego na stronie internetowej pod adresem pozarzadowa.malopolska.pl w terminie do 11 marca 2020 roku do godz. 15.00.

2. Oferent/Oferenci zobowiązany jest/zobowiązani są także w terminie do 13 marca 2020 roku do godz. 16.00 dostarczyć do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wydruk wygenerowanej i podpisanej wersji oferty, złożonej uprzednio w elektronicznym systemie obsługi zadań publicznych.

O terminowym złożeniu oferty decyduje data wpływu oferty do Urzędu (wersji elektronicznej i papierowej), w przypadku wersji papierowej potwierdzona pieczęcią wpływu do urzędu (a nie datą stempla nadania pocztowego).

Więcej informacji, a także formularze, wnioski i inne dokumenty do pobrania znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego: https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1729865,otwarty-konkurs-ofert-na-realizacje-zadan-publicznych-wojewodztwa-malopolskiego-w-dziedzinie-kultury.html

2020-02-20