Nowa karetka pogotowia dla naszej gminy

W środę 17 kwietnia 2019 r. w Kocmyrzowie miało miejsce uroczyste przekazanie nowoczesnej, w pełni wyposażonej, spełniającej najwyższe standardy współczesnego ratownictwa medycznego karetki pogotowia marki Mercedes dla działającej w naszej gminie stacji Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Nowa karetka, która została zakupiona przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, winna w istotny sposób wpłynąć na podniesienie stanu bezpieczeństwa, nie tylko mieszkańców naszej gminy.

Uroczystość przekazania karetki rozpoczęło krótkie wystąpienie Wójta Gminy pana Marka Jamborskiego, w trakcie którego powitał on obecnych Gości, w osobach pana Piotra Ćwika – Wojewody Małopolskiego, pani Małgorzaty Popławskiej – Dyrektor Naczelnej Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, pana Bogdana Pęka – Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego, pana Marka Maślerza – Zastępcę Dyrektora ds. ekonomiczno – administracyjnych Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, pani Marty Foryś – Kierownika ds. wyjazdowych Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, pani Joanny Ossolińskiej – Kierownika Działu Koordynacji Opieki Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie, państwa Magdaleny i Piotra Serafin – właścicieli Poradni Rehabilitacyjnej NZOZ „Madzia” w Kocmyrzowie, Przewodniczących stałych Komisji Rady Gminy Kocmyrzów – Luborzyca wraz z Przewodniczącą Rady Gminy panią Małgorzatą Doniec oraz proboszcza parafii w Luborzycy księdza Tadeusza Majchera. Po zakończeniu wystąpienia pana Wójta głos zabrali także pan Wojewoda Piotr Ćwik, pani Dyrektor Małgorzata Popławska, pan Radny Bogdan Pęk oraz pani Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Doniec.

W dalszej części uroczystego przekazania nowej karetki nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali wspólnie: Wojewoda Małopolski pan P. Ćwik, Dyrektor KPR pani M. Popławska, Wójt Gminy pan M. Jamborski, Radny Województwa Małopolskiego pan B. Pęk , Przewodnicząca Rady Gminy pani M. Doniec oraz pan P. Serafin, a następnie przekazanie przez panią Dyrektor KPR kluczyków do nowego samochodu ratownikom pełniącym tego dnia dyżur w naszej gminnej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Oficjalną część uroczystości zakończyło poświęcenie nowej karetki przez proboszcza parafii w Luborzycy ks. Tadeusza Majchera.

2019-04-18