„Małopolska Infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” - przyznanie dotacji.

Uchwałą Nr VIII/85/19 z dnia 29 kwietnia 2019 roku Sejmik Województwa Małopolskiego udzielił pomocy finansowej w ramach Projektu MIRS na modernizację boiska sportowego w Luborzycy. Na realizację zadania gmina nasza otrzymała dotację w wysokości 136 000 zł.

W dniu 18 czerwca 2019 roku w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się rozdanie promes przedstawicielom gmin i powiatów tj. Samorządom którym przyznano dotacje w ramach programu.

Przedmiotem inwestycji jest modernizacja ogólnodostępnego boiska sportowego o nawierzchni asfaltowej /urazogennej o wymiarach 26 m x 44 m położonego w niedalekim sąsiedztwie kompleksu edukacyjnego. Zakres zadania obejmuje wymianę nawierzchni boiska na poliuretanowo-gumową z odwodnieniem płyty poprzez spadek daszkowy, ogrodzenie oraz montaż sprzętu sportowego (bramki do piłki ręcznej, zestaw do siatkówki i koszykówki). Zamontowane zostaną obiekty małej architektury: ławki i kosze na śmieci oraz tablica informacyjna o współfinansowaniu zadania przez Województwo Małopolskie.
Planowany koszt realizacji zadania – 391 216 zł.

Więcej informacji: Artykuł: „Miejsca rekreacji w każdej gminie”.

Foto.: Biuro Prasowe UMWM

2020-01-07