Komunikat w sprawie jakości wody !

Komunikat dla mieszkańców miejscowości Baranówka, Sadowie, Goszcza oraz części Łuczyc, zaopatrywanych w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Sadowie: w związku ze stwierdzonym przez Sanepid skażeniem wody bakteriami grupy Coli, woda jest niezdatna do spożycia przez ludzi.

Do problemów żołądkowo-jelitowych może dojść po wypiciu nieprzegotowanej wody, woda może być wykorzystana do kąpieli oraz celów sanitarnych.
Nie może być stosowana do: przygotowywania posiłków, mycia owoców, mycia zębów.

Zastępczy punkt poboru wody znajduje się przy budynku Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Luborzyca 97 - okienko piwnicy obok wejścia do urzędu.

Informujemy, iż niezwłocznie po otrzymaniu informacji, Zakład Gospodarki Komunalnej uruchomił systemy dezynfekcji chemicznej podchlorynem sodu, na przedmiotowym zbiorniku jak i zapobiegawczo na wszystkich obiektach związanych ze zbiorowym zaopatrzeniem w wodę.

Więcej informacji w komunikacie.

2020-01-07