Kampania społeczna „BIAŁA WSTĄŻKA”

Z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy zorganizowana zostanie po raz pierwszy w naszej gminie kampania społeczna „BIAŁA WSTĄŻKA”.
Kampania potrwa od 25 listopada do 10 grudnia 2020 roku i będzie symbolem sprzeciwu wobec przemocy mężczyzn względem kobiet.

Idea „Białej Wstążki” to nie tylko symbol sprzeciwu wobec przemocy, ale także zobowiązanie, że nie stosujemy przemocy, nie akceptujemy jej i nie milczymy na jej temat.

W ramach kampanii zostaną rozpowszechnione plakaty promujące oraz materiały edukacyjne dot. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także informatory dla osób doznających przemocy i stosujących przemoc. Można będzie też skorzystać z konsultacji telefonicznej z pracownikami socjalnymi GOPS (pod nr tel. 12 387 11 10)

Symboliczne „Białe Wstążki” można otrzymać w siedzibie GOPS. Zostaną też rozprowadzone przez pracowników socjalnych wśród mieszkańców gminy.

Projekt realizowany jest przez GOPS w ramach Projektu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” - edycja 2020.

2020-11-23