Dofinansowanie na projekt "Akademia Przedszkolaka"

W dniu 13.11.2019 r. Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki list intencyjny na realizację, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, projektu pn. Akademia Przedszkolaka.

Wartość projektu wynosi 2 752 613,00 PLN, z czego dofinansowanie to: 2 338 262,23 PLN

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zwiększy się dostęp do edukacji przedszkolnej w gminie Kocmyrzów-Luborzyca poprzez utworzenie nowych miejsc w Przedszkolu Akademia Przedszkolaka w Wysiołku Luborzyckim.

Główne zadania projektu: rozszerzenie oferty zajęć dodatkowych dla dzieci, adaptacja pomieszczeń oraz doposażenie w zabawki, pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny. W ramach projektu przewiduje się szkolenie nauczycieli w zakresie wykorzystania TIK oraz metody eksperymentu i robotyki w pracy z dziećmi.

Fot. Biuro Prasowe UMWM

2019-11-13